Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy – Aleksandrów Kujawski

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

Przewlekła choroba może dotknąć człowieka nagle na skutek nieszczęśliwego zdarzenia lub w wyniku naturalnego procesu starzenia się. Gdy ciężar opieki nad osobą chorą spada na rodzinę pojawić się może niepokój oraz nieumiejętność niesienia pomocy. Trudności mogą wystąpić również przy próbie przeorganizowania dotychczasowego życia. Pogodzenie pracy zawodowej i prowadzenia domu z opieką nad ciężko chorym czasami przekracza nasze możliwości. Szukamy wówczas takiej placówki medycznej, gdzie nasi bliscy znajdą komfort, profesjonalną pomoc a także wsparcie w znalezieniu nadziei na lepsze jutro.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym Sp. z o. o. w Ciechocinku Oddział Zamiejscowy w Aleksandrowie Kujawskim stworzono właśnie z myślą o pomocy pacjentom i ich rodzinom. Mamy świadomość, że pomimo chęci i zaangażowania w opiekę wydolność opiekuńcza często sięga krawędzi rozpaczy.

Zajmujemy się pacjentami wymagającymi całodobowej specjalistycznej opieki a także pielęgnacji, niepełnosprawnymi, chorymi przewlekle oraz chorymi po różnego rodzaju wypadkach i urazach, w tym osobami w śpiączce i stanie wegetatywnym. Wykwalifikowana kadra specjalistów i konsultantów, profesjonalna kadra pielęgniarek, opiekunów i terapeutów oraz dysponowanie sprzętem wysokiej jakości powodują, że zaspokajamy potrzeb pacjentów na najwyższym poziomie. Prowadzimy aktywizację psychiczną i ruchową, w tym zróżnicowany program ćwiczeń i treningów, realizujemy zajęcia z logopedą, terapeutą zajęciowym a także edukację i poradnictwo zdrowotne. Pomagamy w dotarciu do różnych form pomocy społecznej i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Nasza placówka położona jest w otoczeniu parku w cichym i spokojnym rejonie z dala od zgiełku cywilizacji. Personel Zakładu tworzy pozytywną atmosferę wśród pacjentów i wykazuje duże zaangażowanie w opiekę, co zapewnia pełen komfort pobytu.

Oferujemy długoterminowe pobyty dla pacjentów posiadających deficyty w zakresie samoobsługi i samopielęgnacji. Koszty świadczeń medycznych finansowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia, natomiast koszty wyżywienia a także zakwaterowania pokrywane są przez pacjenta. Świadczymy również usługi odpłatne (nie objęte refundacją z NFZ).  

„Rozbudowa Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego Sp. z o. o. w Ciechocinku, Oddział Zamiejscowy w Aleksandrowie Kujawskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby opieki długoterminowej dla osób starszych i niepełnosprawnych”